КИЇВ (QHA) -

 

У Києві підбили підсумки конкурсу творів «Мій батько — Герой», в якому брали участь діти кримських політв'язнів.

Його учасники отримали подарункові набори, а переможці — цінні призи.

Голова правління Кримськотатарського ресурсного центру, член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв розповів, що твори пронизані зворушливими дитячими спогадами про дні, коли батьки були поруч з родиною. Діти розповідають про те, як тепер доводиться виживати сім'ям політв'язнів, а деякі з них бояться, що батько не повернеться з чергового судового засідання і знову опиниться у катівнях.

На конкурс надійшло 15 творів від школярів 6–12 років. Переможцями стали: восьмирічна Гульнара Асанова — донька фігуранта справи "26 лютого" Алі Асанова, одинадцятирічний Марк Шаймарданов — син зниклого безвісти Тимура Шаймарданова, і семирічна Самія Салієва — донька фігуранта справи "Хізб ут-Тахрір" Сейрана Салієва.

— Ми хотіли не просто надати підтримку сім'ям дітей політв'язнів, а мотивувати дітей, показати їм, що вже зараз у дитячому віці, розповідаючи про своїх батьків, вони можуть боротися за їхню свободу, за свободу свого народу, за свободу своєї Батьківщини. У своїх творах діти намагалися розповісти, що їхні батьки ніякі не злочинці й не терористи, що вони — дуже добрі люди, які допомагали іншим людям, — зазначив Барієв.

Твори дітей переклали англійською і видали окремою брошурою.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров нагадав, що в окупованому Криму існує громадський рух "Бизим балалар" (Наші діти), який надає реальну допомогу сім'ям з дітьми, чиї батьки зникли безвісти, перебувають у в'язниці або піддаються політичним переслідуванням з боку окупаційної влади. На сьогодні під опікою руху 113 дітей різного віку і національностей.

— Ми маємо пам'ятати, що коли в Криму людей кидають до в'язниці, то найбільше страждають діти. При цьому, нам важливо, щоб діти розуміли чому їхні батьки — герої: тому що вони борються за свою землю, за свій народ, за свою кримськотатарську мову, за Україну, — сказав Чубаров.

QHA