КИЇВ (QHA) -

Під будівлею Верховної Ради відбулася акція на підтримку виборчої реформи. Сьогодні, 17 травня, активісти і представники різних політичних сил вимагали скасувати виборчий закон, ухвалений за часів президента Віктора Януковича, а також Виборчий кодекс, який передбачає проведення парламентських виборів за пропорційною системою з відкритими регіональними списками.

— Сьогодні тут зібралися дуже різні політичні сили, з різними переконаннями. Але усіх нас об'єднує те, що ми розуміємо: без змін виборчого законодавства реформи в країні неможливі, — сказав Микола Виговський, координатор ГО "Чесно".

Громадські активісти і представники декількох політичних сил виступають за зміну виборчих правил, що передбачає скасування змішаної виборчої системи, введеної у 2011 році.

— Було перше читання, і це був перший крок на шляху до затвердження цього закону. Але відбувається саботаж, і зрозуміло чому: тому що чинному президенту і нинішній коаліції закон про вибори не потрібен. І вони його заховали на дно ящика, щоб нічого не змінювати, — прокоментував ситуацію кореспонденту QHA нардеп Сергій Лещенко.

Наразі за правилами частину кандидатів обирають за закритими партійними списками, які формує сама партія. На думку активістів, ця система дозволяє продавати частину місць у списках.

Відкриті списки, у свою чергу, дозволять виборцям голосувати за якісних кандидатів, які представлятимуть різні соціальні групи.

Раніше QHA повідомляло, що готуються зміни до законодавства для участі кримчан в українських виборах.

Нагадаємо, нардеп Світлана Заліщук впевнена, що 5-відсотковий виборчий бар'єр занадто високий для України.

QHA