КИЇВ (QHA) -

На засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування 7 лютого депутати погодили розірвання договору оренди відразу для трьох ділянок, наданих Посольству Російської Федерації в Україні. Про це повідомляє сайт Київської міської ради.

Йдеться про розірвання договорів оренди на земельні ділянки на вулиці Спаській, 14, 13-15 і на вулиці Боричів тік, 17, 19, 21 площею 0,3771 га в Подільському районі.

— Ці земельні ділянки були надані 1998 року Російської Федерації в користування терміном на 49 років. За одну гривню орендної плати в рік (росіяни,  ред.) мали право будувати нове посольство, консульство і резиденцію посла, або ж здавати їх у суборенду, закладати в банках, або навіть продавати. На щастя, за 17 років цим правом вони скористатися не встигли, і тому ми можемо розірвати договори оренди, повідомив депутат Київради Ігор Мірошниченко.

Формальною причиною для розриву угод із дипвідомством країни, яка проявляє агресію до України і анексувала частину її територій, вказується нецільове використання наданих містом в оренду територій.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, Слідчий комітет Російської Федерації за підсумками розслідування висунув заочне звинувачення 6-и українським активістам за напад на посольство РФ у Києві. У Слідкомі стверджують, що «праворадикальні» українські активісти на чолі з екс-депутатом ВРУ своїми діями «провокували ускладнення міжнародних відносин». За версією російського слідства, українські активісти завдали шкоди Росії на 14 млн рублів.

ФОТО: інтернет

QHA