БІШКЕК (QHA) -

У столиці Киргизстану — Бішкеку — відбувся VI саміт Ради співробітництва тюркомовних країн (РСТК).

У його роботі взяли участь президенти Киргизстану, Азербайджану, Казахстану, Туреччини, Татарстану (РФ) і прем'єр-міністр Угорщини.

Діючий голова Ради, президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв, який виступив на відкритті саміту, висловив киргизстанському колезі вдячність за організацію заходу на високому рівні й гостинність.

У своєму виступі Назарбаєв зазначив, що участь в VI Саміті Узбекистану і Угорщини є свідченням розширення організації. За його словами, зміцнення діяльності Тюркської ради зробить відчутний внесок у досягнення поставлених цілей.

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган запропонував усім країнам світу акцентувати увагу на розрахунки у нацвалюті в торгівлі. За його словами, залежність міжнародної торгівлі від американського долара стає на заваді.

Він також зазначив, що тюркомовні країни мають робити усе можливе для врегулювання конфліктів, забезпечення миру і справедливості.

— Туреччина продовжить робити посильний внесок у врегулювання нагірно-карабахського конфлікту, з урахуванням територіальної цілісності Азербайджану.

За підсумками саміту було підписано Спільну декларацію.

Також учасники саміту ухвалили 5 документів. Серед них рішення про наділення Угорщини статусом спостерігача ц РСТК, проект Концепції про взаємну інтеграцію тюркомовних держав, спільну заяву про проведення заходів на честь 90-річчя киргизького письменника Чингіза Айтматова, рішення про призначення генерального секретаря, заступників генерального секретаря Ради співробітництва тюркомовних держав і президента Тюркської академії і спільну заяву глав держав РСТК про розвиток співробітництва у сферах молодіжної політики і національних видів спорту.

QHA повідомляло, що 3 вересня у киргизькому місті Чолпон-Ата відкриється VI саміт Тюркської ради, у рамках якого головування в організації перейде від Казахстану до Киргизстану.

Джерело: АА

QHA