СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

 

Посилення контролю пересування жителів анексованого Криму з використанням українських паспортів вирішуватиметься на федеральному рівні.

Про це на засіданні "прикордонної комісії" Криму повідомив "заступник голови Ради міністрів" Ігор Михайличенко.

— Необхідно збільшити кількість відеокамер на деяких пунктах пропуску, а також облаштувати прилеглу територію. Ці питання можна закрити до кінця року, — зазначив він.

 

"Заступник голови Радміну" заявив, що спостерігається безконтрольне використання українських паспортів, що нібито може привести до проникнення до Криму кримінальних елементів.

Михайличенко упевнений, що це питання потрібно вирішувати на федеральному рівні.

"Заступник голови Радміну" побоюється, що така ініціатива може викликати соціальний вибух, тому що, за його словами, у кожного другого кримчанина є родичі на материковій Україні.

— Необхідно усі питання ще раз обговорити, дійти єдиної думки, доповісти голові республіки і після затвердження направити інформацію в Москву.

 

За словами Михайличенка, адмінмежу між анексованим півостровом і материковою Україною у 2018 році перетнуло 2,5 мільйона осіб, 250 тисяч з яких зареєстровані в Криму.

 

QHA повідомляло, що 21 листопада співробітники прикордонного управління ФСБ Росії в Криму заявили про затримання під час перетину адмінмежі двох громадян України, які оголошені в розшук у Росії нібито за злочини, пов'язані з незаконним обігом наркотиків.

 

Джерело: Крыминформ

QHA