СІМФЕРОПОЛЬ/АКМЕСДЖИТ (QHA) -

Відповідне розпорядження про створення робочої групи видав окупаційний уряд Криму.

Робочу групу очолили "віце-прем'єр" окупаційного уряду Руслан Бальбек, "заступник голови Держради Криму" Ремзі Ільясов, голова Держкомнацу Криму Заур Смірнов і його перший заступник Надір Номанов. До складу робочої групи увійшли керівники організацій національних громад Криму.

Нагадаємо, 18 березня на залізничній станції Бузок/Сюйрен під Бахчисараєм, в день 71-ої річниці Депортації кримськотатарського народу, відбулася закладка капсули на місці майбутнього меморіального комплексу пам'яті жертв Депортації. Меморіал планують відкрити до 18 травня 2016 року.

Зазначимо, що плани щодо встановлення меморіалу жертвам Депортації були у кримськотатарської громадськості і у кримської влади ще до окупації Криму.

У 2013 році в Криму проводився бліц-конкурс на кращий проект пам'ятника жертвам Депортації, який уряд Криму на чолі з Анатолієм Могилевим мав намір встановити в Сімферополі.

Тоді кримськотатарські художники і скульптори виступили категорично проти затвердженого Міністерством культури АРК ескізу пам'ятника "Жертвам Депортації з Криму". На їх думку, "скорботна мати", що набула скандальної популярності в колах професійних художників і скульпторів, не відповідає заданій тематиці і схожа на "християнську жебрачку біля церкви".

Ще раніше, в 2012 році, глава Держкомнацу АРК Едем Дудаков представив ескіз пам'ятника депортованим, який був схвалений кримськотатарською громадськістю. Проте ані Сімферопольська міськрада, ані інші структури не давали дозволу на установку пам'ятника депортованим. А Григорій Іоффе, тоді ще заступник голови ВР АРК, заявив, що установка пам'ятника депортованим може викликати розкол в суспільстві. Крім того, пам'ятник - це ще «витрати».

QHA