КИЇВ (QHA) -

Співробітники Кримської польовий місії представили звіт правопорушень проти представників кримськотатарського народу та українських активістів за липень-серпень 2015 року. Правозахисники відзначають неефективне розслідування зникнень і вбивств проукраїнськи налаштованих жителів півострова.

На початку березня 2014 року зникли Іван Бондарець (1990 р.) і Валерій Ващук (1985 р. н.). Останній раз вони виходили на зв'язок із Сімферополя 7 березня. Валерій Ващук зателефонував своїй сестрі і повідомив, що разом з Бондарцем приїхав у Сімферополь, поскаржився на перевірку документів і особистий огляд на вокзалі. Більше на зв'язок ніхто з них не вийшов, повідомляється в доповіді Кримської польовий місії.

Також у березні зник житель Севастополя Василь Черниш (1978 р.). За інформацією його родичів, раніше він був співробітником Служби безпеки України, брав участь в Автомайдані, в Севастополі розмовляв виключно українською мовою. Перестав виходити на зв'язок 15 березня. Рідні Василя вважають, що він міг стати жертвою «кримської самооборони».

26 липня у селі Чайкине Джанкойського району був убитий 60-річний кримський татарин Качок Мухіддін. У серпні відбулися вбивства, жертвами яких стали кримські татари Мемет Селімов і Осман Ібрагімов.

27 серпня був викрадений житель мікрорайону Фонтани в Сімферополі Мухтар Арісланов.

Ввечері 11 серпня активісти Вельдар Шукурджієв та Ірина Копилова на одній з площ Сімферополя здійснили спробу сфотографуватися з українським прапором біля пам'ятника Леніну. Вони були затримані співробітниками поліції.

У звіті Кримської польовий місії зібрані докази та свідчення кримчан, які стали свідками викрадень українців і кримських татар поліцією і множинних правопорушень з боку «самооборони Криму».

Фото: Кримська польова місія з прав людини

QHA