СТРАСБУР (QHA) -

У заході взяли участь глава української делегації в ПАРЕ, народний депутат Володимир Ар’єв, його заступник, народний депутат Георгій Логвинський, представники Меджлісу кримськотатарського народу Гаяна Юксель, Різа Шевкієв, правозахисники, члени Української Гельсингської групи Борис Захаров, Дар’я Свиридова, правозахисник Сергій Юров, адвокат Сергій Заєць та інші.

Основними меседжами круглого столу стали такі тези. У Криму формується субтоталітарний режим, заснований на атмосфері страху. Відомі випадки викрадань, зникнень, вбивств - лише частина цієї ситуації. Щомісячно моніторингові місії реєструють значну кількість порушень прав і свобод людини на півострові. Нова російська влада видавлює з Криму кримськотатарську політичну еліту, яка не боїться говорити правду про окупацію, створює нестерпні умови для діяльності тих представників інтелігенції, які не бажають миритися із ситуацією. Владі потрібні слухняні кримські татари, які розповідали б про те, як їм добре живеться у нових умовах. По суті, в Криму спостерігається латентна депортація: всі незгодні змушені залишати півострів.

- Поки Крим окупований, права людини там порушуватимуться і надалі. Ми фіксуємо порушення майже за всіма статтями Європейської конвенції про права людини. Нині Україна практично самотужки намагається відстоювати демократичні цінності та права громадян на своїй тимчасово окупованій території, і справа честі для європейського співтовариства - приєднатися до цієї роботи і підтримати Україну, - зазначив правозахисник Борис Захаров.

QHA