ЛЬВІВ (QHA) -

У Львові пройшов мітинг за скасування локальної транспортної реформи, зокрема учасники мітингу вимагали покращити транспортне сполучення прилеглих сіл з містом. Мітинг зібрав кілька десятків людей, майже всі вони — жителі прилеглих до Львова сіл і, за їхніми словами, змушені витрачати вдвічі більше коштів, щоб дістатися центру Львова. Раніше дорога обходилася їм удвічі дешевше і була в кілька разів швидшою.

— Це неприпустимо так знущатися з жителів сіл, з наших дітей. Я вже не кажу про старше покоління і літніх людей. Дітям доводиться добиратися до Львова з двома, а то й трьома пересадками, що займає купу часу і вимагає в кілька разів більше коштів, розповідає одна з мітингувальниць.

Сільська рада звернувся з проханням повернути кінцеві зупинки автобусів за старою схемою. Люди просять, щоб мер Андрій Садовий вийшов і пояснив, що їм далі робити.

— Якщо ніяких змін не буде, ми заявляємо, що перекриємо всю кільцеву дорогу. І ресурсу у нас вистачить, тому що готові вийти і відстоювати свої права мешканці чотирьох сіл. Ми можемо паралізувати рух. Нас ніхто не питав, коли вносилися зміни у схему руху транспорту. Можна тільки спостерігати, що відбувається на автостанції немає освітлення, ями, і люди значно більше платять за проїзд. Сьогодні ми вийшли, щоб мирним шляхом спробувати повернути все назад, інакше ми перекриємо кільцеву дорогу, і зупинимо весь транспорт, зазначають голови сільрад.

Люди скаржаться, що замість того, щоб діставатися на роботу або до школи годину, тепер дорога займає вдвічі більше часу, оскільки, якщо пропустити приміський автобус, наступний треба чекати годину, а іноді більше

За словами львів'ян та мешканців прилеглих сіл, зі зміною кінцевих пунктів приміських маршруток, дістатися до потрібної точки Львова практично неможливо, оскільки кількість транспорту просто не може вмістити всіх пасажирів.

Учасники акції сподівалися поспілкуватися з мером Львова Андрієм Садовим, але він проігнорував пікет. А представники влади поки не можуть запропонувати альтернативного і реального вирішення проблеми у стислі терміни.

QHA