КИЇВ (QHA) -

Вбивця екс-депутата Держдуми РФ Павло Паршов потрапив з України на територію Росії через окупований нею Крим, а назад повернувся пішки через КПП з Білоруссю, і все це відбулося протягом 2015 року. Про це у коментарі QHA повідомив радник глави МВС України Антон Геращенко.

— (На момент початку російської агресії) він перебував на території України. Потім виїхав до РФ з окупованого Криму... Він поїхав з окупованого Криму, а заїхав через Білорусь, повідомив у переписці у Facebook з кореспондентом QHA Антон Геращенко.

Таким чином, Павло Паршов, будучи, за свідченням Геращенка, уродженцем Севастополя, до того ж, перебуваючи з 2011 року у розшуку МВС, зміг неофіційно в'їхати в Україну через Білорусь.

Нагадаємо, раніше Антон Геращенко на своїй сторінці у Facebook написав наступне: «За своє життя Павло Паршов ніколи офіційно не виїжджав за кордон України. Але в лютому 2015 року він перетнув кордон України, пройшовши пішки через один з КПП на кордоні з Білоруссю. У Росії, де він перебував перед закиданням в Україну, він пройшов курс спеціального навчання у школі для диверсантів, створеної ще за часів сталінського НКВС».

Спікер Державної прикордонної служби України Олег Слободян у розмові з кореспондентом QHA зазначив, що теоретично можливість неофіційного перетину українсько-білоруського кордону існує. При цьому він додав, що деталі переміщення підозрюваного є таємницею слідства і не повинні розголошуватися.

— Офіційно цей факт (переходу Паршовим кордону ред.) навряд чи хтось підтвердить, бо цією інформацією ми можемо обмінюватися у рамках цієї кримінальної справи. Що стосується можливості несанкціонованого перетину кордону, то, звичайно, буде неправильним стверджувати, що такої можливості немає. Теоретично така можливість, звісно ж, існує. Але кордон це об'єкт, який охороняється з двох сторін. Що, відповідно, значно підвищує ефективність охорони кордону, пояснив він.

На питання про те, чи зафіксувало прикордонне відомство факт перетину Паршовим адмінмежі з окупованих Кримом на момент його виїзду з материкової України, Олег Слободян відповів, що не уповноважений коментувати цю ситуацію.

Як повідомляло QHA, 23 березня у центрі Києва з пістолета було вбито екс-депутата Держдуми Росії Денис Вороненкова. Людина, що вбила Вороненкова і поранила його охоронця, померла в лікарні від поранень, отриманих на місці злочину цього ж дня.

Пізніше стала відома особу нападника. Ним виявився уродженець Севастополя, 28-річний Павло Паршов.

За інформацією Антона Геращенка, вбивця був «агентом російських спецслужб», завербованим ФСБ 2014 року.

Українське слідство розглядає дві версії вбивства Дениса Вороненкова: перша пов'язана зі справою про державну зраду Януковича, а друга — з причетністю Вороненкова до справи про контрабанду в РФ під прикриттям вищих посадових осіб цієї країни.

ФОТО: інтернет

QHA