КИЇВ (QHA) -

Затримання кримськотатарського бізнесмена і громадського діяча Ресуля Веліляєва можливо пов'язано з тим, що він відмовився привести людей, які працюють у мережі його магазинів, на так звані вибори президента РФ в анексованому Криму, заявила перший заступник міністра інформаційної політики Еміне Джапарова.

За її словами, Веліляєв — відомий меценат, і зараз він знаходиться в СІЗО "Лефортово" (м. Москва).

Джапарова зазначила, що Веліляєв став жертвою чергової хвилі репресій щодо тих кримських татар, які мають певний статус в суспільстві.

— Він має чітку кримськотатарську позицію, є лідером думок. Тиск на нього — це гучний меседж того, що бути кримським татарином за фактом сьогодні не можна, і що також не можна займатися громадською діяльністю, а саме — збереженням кримськотатарської культури, — зазначила вона.

Джапарова також назвала ще одну версію затримання кримського татарина.

— Окупанти намагаються віджати бізнес Веліляєва. Так, одним пострілом вони намагаються вбити двох зайців, — пояснила вона.

Нагадаємо, як заявила кримськотатарська поетеса і журналістка Ліля Буджурова, силовики затримали Веліляєва за нібито прострочені продукти у його магазині «Гузель».

Вона зазначила, що суд не чекав на експертизу продуктів і обрав запобіжний захід власнику магазину — арешт на 2 місяці.

QHA повідомляло, що Ресуля Веліляєва силовики допитували понад три години.

В окупованому Криму в Білогірську 26 квітня силовики прийшли з обшуками в мережу магазинів «Гузель» і фірму "КримОпт". Обшукували також будинки членів сім'ї Веліляєва — Ремзі, Ресуля, Екрема, Зери і Рустема. Веліляєві — відомі в Криму бізнесмени, меценати і засновники Благодійного фонду імені Бекіра Чобан-заде. Також силовики прийшли з обшуками в будинки Алі та Асана Барієвих.

Джерело: UA TV

QHA