МІНСЬК (QHA) -

У продовження реалізації Мінських домовленостей українська сторона підписала угоду про відведення сил і техніки. Про це повідомила прес-секретар Леоніда Кучми Дарка Оліфер на своїй сторінці у Facebook.

— Документ передбачає деескалацію в районі лінії зіткнення і фактично створює умови, в яких стрілецька зброя не може використовуватися для обстрілів. У той же час рамкове рішення передбачає повне виконання попередніх домовленостей Тристоронньої контактної групи щодо відведення з лінії зіткнення гармат калібром менше 100 мм,  повідомляє вона.

Моніторинг ситуації та виконання даних угод, як і раніше, здійснюватиме Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ. За словами Оліфер, розведення сил заплановане на трьох визначених ділянках лінії зіткнення. При цьому українська сторона вважає, що імплементація угод дозволить зробити це по всій лінії розмежування.

 При підготовці документа українська сторона повністю виключила спроби вільного тлумачення параметрів і статусу лінії розмежування, оскільки в тексті рамкового рішення зафіксовано, що даний документ приймається як продовження протоколу від 5 вересня 2014 р., меморандуму від 19 вересня 2014 р., комплексу заходів щодо виконання мінських угод від 12 лютого 2015 року,  уточнила Оліфер.

Рішення було підписане представниками України, Російської Федерації та ОБСЄ.

ФОТО: інтернет

QHA