КИЇВ (QHA) -

Представник омбудсмена з питань зв'язків з громадськістю Михайло Чаплига у коментарі кореспонденту QHA повідомив, що верифікація списків уже проведена.

— Верифікацію провели за два тижні. Об'їздили тисячі кілометрів, практично всю країну, щоб верифікувати бажання або небажання людей, зазначених у списках так званих ЛНР і ДНР для обміну. Це громадяни України, яких в ОРДЛО хотіли б отримати з підконтрольних українському уряду територій.

Чаплига уточнив, що оскільки громадян країни не можна передавати будь-куди проти їхньої волі, необхідно було переконатися, що ці люди хочуть бути переміщеними.

Верифікація тих людей, які перебувають у місцях позбавлення волі, за словами представника омбудсмена, проходила в режимі відеоконференції з регіональними офісами Уповноваженого з прав людини.

— Мова йде про тих, хто відбув покарання, кому було обрано запобіжний захід, не пов'язаний із позбавленням волі, або хто проходить апробацію. Ми представимо всі результати в Мінську і сподіваємося, що подолаємо останню перешкоду на шляху до звільнення людей і початку обміну.

На запитання кореспондента QHA, з ким вестимуться переговори, Михайло Чаплига відповів, що поки сказати складно, і нагадав, що офіс омбудсмена України не бере участі у Мінському процесі.

— Офіс Уповноваженого був притягнутий як офіс, який користується довірою всіх сторін, зокрема і міжнародних організацій, пояснив він.

Нагадаємо, 28 квітня на Донбасі розпочався процес верифікації полонених, узгоджений з гуманітарною підгрупою Тристоронньої контактної групи у Мінську. Верифікація заручників мала стартувати раніше, 18 квітня, однак тоді її зірвали бойовики.

Представники «ДНР» і «ЛНР» утримують в полоні 128 українських громадян. У списку тих, кого вони вимагають передати в ОРДЛО в рамках обміну полоненими — майже дві сотні людей, які бажають залишитися на підконтрольній українській владі території.

ФОТО: інтернет

QHA