МОСКВА (QHA) -

Сьогодні, 7 травня, відбулася чергова (четверта за рахунком) президентська інавгурація Володимира Путіна.

Урочиста церемонія вступу Путіна на посаду президента Росії відбулася у Великому Кремлівському палаці в Москві. Путін отримав офіційне право перебувати на цій посаді ще шість років — до 7 травня 2024 року. У церемонії взяли участь близько п'яти тисяч гостей.

У перший раз Путін став президентом РФ у 2000 році, у 2004 році переобрався на наступний термін. У виборах 2008 року він не брав участі, оскільки за Конституцією Росії одна й та ж особа не має права балотуватися три рази поспіль.

Тоді відбулася так звана "перестановка" — підтримавши у якості кандидата в президенти Дмитра Медведєва, у травні 2008 року Путін зайняв пост прем'єр-міністра. До Конституції внесли зміни, згідно з якими президент РФ тепер обирається не на чотири роки, а на шість років.

Путін знову став главою РФ у 2012 році, а у 2018 році переміг на виборах з нібито рекордною підтримкою — за нього проголосувало більше 56,4 мільйона виборців. У той же час, вибори провели з очевидними масовими фальсифікаціями.

Раніше глава Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров на своїй сторінці у Facebook повідомив, що явка на незаконні вибори президента РФ 18 березня в окупованому Криму склала 42%.

Джерело: РИА Новости

QHA