МОСКВА (QHA) -

4 липня у центрі Москви затримали дев'ятьох акторів "Театру.doc", які роздавали листівки на підтримку українського режисера Олега Сенцова, який перебуває в російській в'язниці.

Як заявила актриса Марія Чупринська, затримання відбулося після того, як співробітники театру вирішили прогулятися після вистави.

За її словами, до акторів підійшли молоді люди, які почали затримувати їх та кричати, що ми маємо з ними проїхати до відділку.

Потім, розповідає актриса, чоловіки показували їй та її колегам Олені Носовій та Алісі Сафіній їхні фотографії з Facebook з акціями на підтримку Олега Сенцова. Актрису Тетяну Демидову вдарили у живіт, але не затримували. У режисера Кудряшова, який знімав те, що відбувається на телефон, відібрали пристрій і стерли запис, потім дев'ятьох співробітників театру та їхнього знайомого привезли у відділення поліції.

За словами Чупринської, у відповідь на прохання уточнити претензії, поліцейські сміялися і говорили:

— Зараз ми будемо думати, що з вами робити: пияцтво або наркотики.

Близько першої години ночі усіх затриманих акторів відпустили. За словами режисера театру Зареми Заудінової, актори збираються подати скарги на протизаконне затримання. 18 червня Марію Чупринську, Григорія Гандлевського, Алісу Сафіну і активістку Наталію Савоськіну вже затримували за те, що вони роздавали листівки на підтримку українського політв'язня Олега Сенцова.

Відзначимо, "Театр.doc" — московський театр документальної п'єси, який приділяє значну увагу українській тематиці й політичній ситуації в Росії.

Як писало QHA, 4 липня у Санкт-Петербурзі активісти руху "Весна" провели акцію проти тортур і репресій російських властей, які мають місце під час ЧС – 2018. Так, 16-річна активістка Ліка Петровська лягла на постамент статуї Забиваки (талісмана ЧС з футболу в РФ) у "закривавленому" одязі.

QHA