МОСКВА (QHA) -

 

Підконтрольного Кремлю «заступника голови» анексованого Криму Віталія Нахлупіна затримали сьогодні, 17 жовтня, у Москві.

Подробиць затримання поки що немає.

Одночасно з цим російські силовики без попередження приїхали до структур, які курирував Нахлупін.

Першим про затримання одного із "заступників" Сергія Аксенова заявив кримський громадський працівник Олександр Таліпов на своїй сторінці у Facebook.

— Хто в курсі, що там у Комітеті конкурентної політики Криму наразі відбувається? Кажуть, нібито проводять обшук, люди в масках з написами ОМОН, співробітників частини кабінетів не пускають на свої місця, — написав він.

За інформацією видання «Примечания», ці структури курирував саме Нахлупін.

У прес-службі «уряду» Криму підтвердили обшуки у так званих Комітеті конкурентної політики Криму, Комітеті дорожнього господарства Криму, Службі капітального будівництва Криму, ДУП РК «Кримгазсети» і «Крименерго».

А в кримському "управлінні" ФСБ повідомили, що Нахлупіним займається Слідчий комітет Росії. Причому, не його кримське "управління", а федеральний.

За словами «заступника голови» Криму Ігоря Михайличенка, Нахлупіна підозрюють в отриманні хабара посадовою особою.

— 17 жовтня 2018 року правоохоронними органами Російської Федерації у місті Москва, за підозрою у скоєнні злочинів відповідно до статті 290 Кримінального кодексу Російської Федерації був затриманий заступник Голови Ради міністрів Республіки Крим Нахлупін Віталій Германович. Наразі проводяться слідчі дії, у рамках слідства інформація не розголошується. За дорученням Голови Республіки Крим правоохоронним органам надається всебічна допомога для встановлення істини, — сказав Михайличенко.

«Голова» Криму Сергій Аксенов на своїй сторінці у Facebook пообіцяв посприяти слідчим.

— Упевнений, що правоохоронні органи і суд в усьому розберуться і встановлять ступінь провини (або невинність) кожної посадової особи. [...] Повторюся: недоторканних немає і не буде. Важливо не хто затриманий, а за що. Усі, хто переступив або тільки збирається порушити закон, мають знати: покарання невідворотне. Коли будуть оприлюднені конкретні факти, я висловлю свою думку.

 

Джерело видання «РБК» у «керівництві» Криму заявило, що Нахлупіна затримали через ситуацію навколо дорожніх тендерів. Він курирував дорожнє будівництво, а також реалізацію федеральної цільової програми з розвитку Криму в частині будівництва шляхів.

Віталій Нахлупін народився у місті Макіївка Донецької області. До Криму приїхав разом з "макіївською" командою прем'єра Василя Джарти (голова Радміну Криму з березня 2010 — серпень 2011). У 2010 став депутатом кримського парламенту. У 2016 році, вже після анексії Криму Росією, став «віце-прем'єром» Криму.

 

Нагадаємо, замість Нахлупіна куратором так званої федеральної цільової програми з розвитку Криму став «колишній мер» Ялти Андрій Ростенко. Про це сам Нахлупін написав на своїй сторінці в Instagram.

Раніше, 22 травня, Андрія Ростенка також затримували у Москві в аеропорту «Шереметьєво» у Москві, коли той повертався з Копенгагена. Його звинуватили у перевищенні повноважень на посаді "голови Ялти" за вилучення 26 соток землі під санаторієм «Бекетово» в Алупці на користь Ялти. Після затримання Ростенка, у справу втрутився підконтрольний Кремлю голова Криму Сергій Аксенов — він клопотав про звільнення Ростенка.

 

Джерело: Примечания, Новый день, РБК

QHA