КИЇВ (QHA) -

Міжнародний валютний фонд (МВФ) попередив Україну про можливий зрив траншу. Про це повідомляється у листі глави місії МВФ в Україні Рона ван Родена до українського уряду.

У листі згадуються два рішення, ухвалені на закритому засіданні Кабміну. У МВФ відзначають, що цим Україна порушує зобов'язання, взяті під час отримання попереднього траншу. Йдеться про неоприлюднені постанови щодо позбавлення Міністерства фінансів повноважень щодо затвердження фінансових документів уряду.

У прес-службі прем'єр-міністра Володимира Гройсмана спростовують інформацію про ухвалені рішення. Так, у відомстві заявили, що на закритому засіданні порушувалося питання застосування принципу «мовчазної згоди», коли Мінфін затягує вирішення питань з розгляду законодавчих актів.

За словами міністра фінансів Олександра Данилюка, уряд не хоче оприлюднювати ці рішення, оскільки це загрожує зривом програми МВФ.

Наразі ні Мінфін, ні апарат Кабміну не оприлюднили проекти постанови про зміну регламенту уряду з приводу позбавлення Мінфіну повноважень щодо затвердження фінансових документів.

QHA повідомляло, що Національний банк України очікує надходження траншу МВФ на початку третього кварталу 2018 року. Нацбанк при цьому очікує на повне виконання умов для отримання траншу.

Джерело: Liga.net

QHA