ВАРШАВА (QHA) -

МЗС Польщі розглядає справу українського режисера Олега Сенцова, незаконно утримуваного в РФ, у контексті анексії Криму та відмови Кремля дотримуватися міжнародних зобов'язань.

Як повідомляється у заяві зовнішньополітичного відомства, у Варшаві добре обізнані зі справою в'язня Кремля.

— Ми вважаємо його політичним в'язнем і вимагаємо його звільнення. Долю Сенцова ми сприймаємо у ширшому контексті дій Росії з окупації Криму і недотриманні нею міжнародних конвенцій, — йдеться у заяві МЗС.

У той же час, польське МЗС висловило рішучий протест проти ворожих дій Москви, і заявило про підтримку територіальної цілісності України.

Як зазначається, Польща разом з усім демократичним співтовариством закликала Росію відмовитися від окупації Криму і від обраної Кремлем стратегії "використання аргументів сили і військового потенціалу в реалізації своєї зовнішньої політики".

Нагадаємо, сьогодні, 1 і завтра 2 червня акції на підтримку українського політв'язня Олега Сенцова відбудуться у 71 місті по всьому світу. Про це повідомляється на сторінці Save Oleg Sentsov у Facebook.

Так, участь в них візьмуть 42 іноземних і 29 українських міст.

Сьогодні Сенцов проводить 19-й день голодування.

QHA повідомляло, що Олег Сенцов розпочав голодування 14 травня, вимагаючи від російської влади звільнити 64 українських політв'язнів. 29 травня український режисер дав згоду на підтримуючу терапію. Сестра Сенцова Наталія Каплан сьогодні заявила, що підтримуюча терапія, на яку дав згоду український політв'язень 29 травня, не є виходом з голодування.

Вчора засуджений на 10 років у справі «кримських терористів» Олександр Кольченко вирішив оголосити голодування на підтримку українського режисера Олега Сенцова.

QHA