КИЇВ (QHA) -

У наметовому містечку біля Верховної Ради України будували плани із захоплення українського парламенту. Про це сьогодні повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко на своїй сторінці у Facebook.

Луценко заявив, що план захоплення розробляли за гроші українського бізнесмена-утікача Сергія Курченка.

— Табір, де за гроші Курченка розробляються плани захоплення парламенту, звідки регулярно починаються атаки, у тому числі — із застосуванням зброї — на працівників МВС мають бути припинені, — йдеться у повідомленні.

Генпрокурор зазначив, що Генпрокуратура підтримує дії Міністерства внутрішніх справ (МВС) біля Верховної Ради.

— ГПУ підтримує законні дії МВС 3 березня у наметовому містечку. Одночасно прокурори уважно стежать за законністю дій правоохоронців щодо затриманих, — наголосив Луценко.

Нагадаємо, що з першого дня проведення акцій прихильниками лідера партії «Рух нових сил» Міхеїла Саакашвілі, активісти заявляли про гарантії на мирний протест.

— Не зважаючи на те, що з тих пір правоохоронці вилучили у осіб, пов'язаних з цими акціями, купу зброї і вибухівки, одні активісти акцій затримані за підозрою у викраденні людини, інші — за підозрою у вбивстві цілої родини фермерів, ми й надалі гарантуємо людям право на протест. Де завгодно і коли завгодно.

QHA повідомляло, що співробітники правоохоронних органів затримали біля Верховної Ради понад 100 осіб. У правоохоронних органах зазначили, що в наметовому містечку під час проведення слідчих дій виявили та вилучили 9 гранат РГД-5, запали, «коктейлі Молотова» і 5 димових мін. Усі предмети направили на експертизу.

Нагадаємо, заступник глави Нацполіції, начальник поліції Києва Андрій Крищенко заявив, що біля Верховної Ради поліція проводить слідчі дії за рішенням суду в рамках кримінальних проваджень.

QHA