КИЇВ (QHA) -

Роман Насиров, якого підозрюють у завданні державі збитків на суму понад 2 млрд грн, має громадянство Великобританії та Угорщини, про що під час засідання суду заявив прокурор Антикорупційної прокуратури.

— Буквально в перерві була отримана інформація, що у Насирова є британське громадянство. Його він отримав у 2012 році... Таку інформацію нам надали в посольстві. Також він є громадянином Угорщини, — повідомив прокурор.

Однак адвокати Насирова цю інформацію спростовують, стверджуючи, що подані документи «невідомого походження і підпис на них — несправжній». Також захист вважає, що замінування суду, про який повідомлялося раніше, нібито було спеціально інсценовано для того, щоб прокурори підготували ці документи.

У Національному антикорупційному бюро підтвердили наявність у Насирова британського громадянства.

Як писало QHA, Насирову інкримінують статтю 364 Кримінального кодексу — зловживання владою або службовим становищем. Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) підтвердило інформацію про затримання Насирова в рамках розслідування так званої «газової справи Онищенка».

3 березня Кабмін на час розслідування відсторонив Насирова з посади голови ДПС, поклавши обов'язки на в.о. заступник голови відомства Мирослава Продана.

4 березня Насирова перевезли з «Феофанії» до інституту кардіології ім. Стражеска для підтвердження або спростування заявленого стану його здоров'я. Медики прийшли до висновку, що підсудному ніщо не заважає брати участь у судовому процесі. За словами адвоката Насирова, лікарі не змогли поставити правильний діагноз.

QHA