АМСТЕРДАМ (QHA) -

Сьогодні у Нідерландах стартували парламентські вибори, результат яких може визначити майбутнє країни у Європейському союзі.

На 150 місць у парламенті претендують 28 партій, але основна боротьба за владу розгорнеться між праволіберальною "Народною партією за свободу і демократію" прем'єр-міністра Марка Рютте і крайньоправою "Партією свободи" Герта Вілдерса.

Варто зазначити, що "Народна партія за свободу і демократію" виступає за вихід країни з ЄС, закриття мечетей та проти імміграції.

Раніше QHA повідомляло, що влада Нідерландів 11 березня заборонила посадку у Роттердамі літака з главою МЗС Туреччини Мевлютом Чавушоглу на борту.

Незабаром з тиском зіткнулася і міністр у справах сім'ї та соціальної політики Туреччини Фатма Бетуль Саян Кайя, яка прибула до Нідерландів з Німеччини на автомобілі для участі у зустрічі з турецькою діаспорою. Поліція Нідерландів спочатку затримала співробітників охорони Фатми Бетуль Саян Кайі. Міністра спробували змусити вийти з автомобіля, а після її відмови пригрозили евакуацією машини. В результаті Кайя була змушена вийти з автомобіля і у супроводі співробітників поліції була виселена до Німеччини.

У той же час співробітники поліції Нідерландів розігнали із застосуванням собак і кінних нарядів тисячі етнічних турків, які зібралися біля стін генконсульства у Роттердамі на знак підтримки турецького міністра.

Після цього турецький уряд затвердив ряд заходів щодо Нідерландів до того моменту, коли Нідерланди принесуть Туреччини офіційні вибачення у письмовому вигляді. Великим національним зборам (парламенту) Туреччини рекомендовано скасувати турецький склад міжпарламентської групи дружби з Нідерландами

ФОТО: інтернет

QHA