НЬЮ-ЙОРК (QHA) -

Група посібників терористичного угрупування робочої партії Курдистану (РКК) намагалася зірвати виступ президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана в Нью-Йорку на зустрічі голови Турецької держави з представниками турецької та мусульманської громад США.

У результаті було потрібно втручання правоохоронців США, які затримали посібників терористів безпосередньо у залі.

Співголова Турецько-американського національного координаційного комітету (TASC), адвокат Гюнай Евінч заявив, що затриманих відпустили після того, як вони дали свідчення в поліцейських ділянках.

— Цього разу посібники терористів не змогли влаштувати провокацію, подібну до тієї, що була в травні у Вашингтоні, і все завдяки особливим заходам безпеки, — зазначив він.

Поліція встановила імена осіб, які намагалися зірвати захід з президентом Туреччини. Одним із них виявився Касим Моллаоглу, який у травні під час незаконної акції біля стін посольства Туреччини в Вашингтоні поранив громадянина Туреччини Альпа Кенана Дереджі.

Евінч також повідомив, що затриманим можуть бути висунуті звинувачення в «порушенні громадського порядку», «незаконне проникнення в приватну власність» і «злочин проти голови держави».

Нагадаємо, QHA повідомляло, що Туреччина бореться з тероризмом не тільки на своїй території. У лютому в Туреччині провели 178 операцій проти терористичної організації PKK, у результаті яких нейтралізовані 36 терористів. У МЗС Туреччини заявили, що 18 з них ліквідовані, двоє поранені, четверо схоплені живими, ще 12 склали зброю і здалися владі.

Джерело: АА

QHA