СТРАСБУРГ (QHA) -

Делегати ПАРЄ засуджують візит свого президента Педро Аграмунта разом із депутатами Держдуми РФ до Сирії до чинного президента Башара аль-Асада. Про це повідомив народний депутат, член української делегації в ПАРЄ Володимир Ар'єв на сторінці в Фейсбук.

Дипломат вважає, що через подібні дії страждає авторитет Ради Європи як міжнародної організації, яка покликана надавати підтримку демократії та прав людини в усьому світі.

— Весь день після прильоту на засідання комітету ПАРЄ до Парижу спілкуюся з колегами з інших делегацій з приводу візиту президента ПАРЄ до Асада на запрошення російських депутатів... Вони в шоці! І, очевидно, тим, хто їздив, доведеться вже після повернення відповідати на купу неприємних запитань. Адже візити до диктаторів підривають суть існування Ради Європи як місця, заснованого для підтримки демократії та прав людини, а не політиків, які в крові з ніг до голови.

У свою чергу постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба на своїй сторінці в Фейсбук зазначив, що такими вчинками ПАРЄ ризикує розвалити себе зсередини і знищити свій моральний авторитет.

— Під час змін і зламів ПАРЄ розвалює сама себе корупційним скандалом, бажанням керівництва догодити Росії будь-якою ціною та готовністю багатьох (не всіх!) закривати на це очі. Так Асамблея знищує свій єдиний справжній актив — моральний авторитет.

Нагадаємо, 20 березня прокремлівський «Перший канал» повідомив, що до сирійського Дамаску прибула делегація депутатів ПАРЄ і Держдуми Росії на чолі з головою Парламентської асамблеї Ради Європи Педро Аграмунтом. Як стало відомо пізніше, Аграмунт не був уповноважений Асамблеєю або її органами на здійснення такого візиту.

ФОТО: інтернет

QHA