СТРАСБУРГ (QHA) -

У Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) вчора, 26 квітня, ухвалили резолюцію щодо протидії гібридній війні. Про це повідомив глава української делегації у ПАРЄ Володимир Ар'єв на своїй сторінці у Facebook.

— Асамблея із занепокоєнням відзначає, що сьогодні держави усе частіше стикаються з явищем «гібридної війни», що створює новий тип загрози на основі поєднання військових і невійськових засобів, таких як кібератаки, кампанії масової дезінформації, у тому числі фальшиві новини, — написав він.

Ар'єв підкреслив, що у результаті гібридної війни може бути багато жертв.

— Гібридна війна може дестабілізувати і підірвати цілі суспільства і викликати численні жертви. Усе більш широке використання цих нових тактик, особливо у поєднанні, викликає занепокоєння щодо адекватності існуючих правових норм, — зазначив він.

QHA повідомляло, що ПАРЄ ухвалила резолюцію, в якій визнала окупацію Росією непідконтрольних уряду України територій Донбасу.

Члени ПАРЄ практично одноголосно підтримали дві поправки під час розгляду українського блоку. У резолюції йдеться, що неконтрольовані урядом території Донецької та Луганської областей є «тимчасово окупованими територіями, які контролюються Російською окупаційною адміністрацією».

Раніше віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко пообіцяла порушити питання масових обшуків в кримському Білогірську на засіданні ПАРЄ.

QHA