КИШИНІВ (QHA) -

Депутати парламенту Молдови від проєвропейської Ліберальної партії почали збір підписів під законопроектом про початок процедури відсторонення від посади президента Ігоря Додона, повідомляє Укрінформ.

Для реєстрації законопроекту з подальшим його розглядом на засіданні парламенту необхідні підписи 34 депутатів з 101-го.

Як зазначив лідер Ліберальної партії Міхай Гімпу, законопроект надісланий всім парламентським фракціям за винятком фракції пропрезидентської Партії соціалістів.

Мотивом для оголошення президенту імпічменту стала, перш за все, відмова глави держави відправляти молдавських військових на міжнародні військові навчання. Лідер лібералів підкреслив також, що «президент Додон продовжує просувати в Молдові інтереси Росії».

Як повідомив спікер парламенту Молдови Андріан Канду, оголошення імпічменту президенту — процедура складна, і вона не обмежується тільки реєстрацією законопроекту в парламенті.

— Згідно з процедурою, необхідно створити комісію, яка вивчить, чи порушив президент Конституцію і в чому полягають ці порушення, після чого висновки комісії будуть представлені Конституційному суду для прийняття відповідного рішення, — сказав він.

Як повідомлялося, Ігор Додон двічі забороняв молдавським військовим брати участь у навчаннях в Україні. Але уряд Молдови 6 вересня прийняв рішення, згідно з яким молдавським військовим дозволялося брати участь у навчаннях.

QHA