КИЇВ (QHA) -

Народний депутат від партії БПП Мустафа Найєм підкреслив важливість тиску міжнародного співтовариства на Російську Федерацію у зв'язку із анексією Криму.

— У першу чергу, потрібно говорити про міжнародне співтовариство, яке може створювати тиск на Російську Федерацію, але важливо й нам вирішити свої внутрішні проблеми. Це потрібно для того, щоб було чітке, просте і зрозуміле ставлення до питання кримської автономії. Тому що зараз, як мені здається, є багато дискусій і навіть у парламенті немає однієї точки зору щодо того, якою має бути ця автономія: тільки культурна, або як повністю автономна республіка. І мені здається, що це теж відіграє дуже важливу роль. Але головне — це тиск міжнародної спільноти, — сказав Мустафа Найєм кореспонденту QHA.

Нардеп назвав "неправильною історією" ухвалення закону «Про створення вільної економічної зони "Крим"» (ВЕЗ).

— Я не можу сказати, що серед рішень, ухвалених щодо Криму є точно вдалі, а є точно невдалі, як чорне і біле. Є закон про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб, мені здається, що в ньому є багато позитивного, але ключові питання, яких ми просто могли не знати, які стосуються і перетину кордону, і отримання документів, і легалізації якихось документів, вони у ньому не вирішені. Найбільш невдале рішення, на мою думку, стосується вільних економічних зон. Мені здається, що це неправильна історія.

Довідка: Закон «Про створення вільної економічної зони "Крим"» був ухвалений на виконання статті 13 Закону «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» у серпні 2014 року. Закон про ВЕЗ встановлює правовий режим ввезення і вивезення товарів з тимчасово окупованої території, а також особливості оподаткування таких операцій.

Скасування вільної економічної зони «Крим» восени 2015 року було однією з вимог організаторів громадянської блокади окупованого Росією Криму.

QHA повідомляло, що в текст законопроекту про деокупацію Донбасу включено положення, що передбачає скасування вільної економічної зони «Крим».

Нагадаємо, 18 січня Верховна Рада України ухвалила закон про деокупацію Донбасу, в якому Росію визнали країною-окупантом. «За» проголосували 280 народних депутатів.

QHA