ВАРШАВА (QHA) -

Сейм Польщі проголосував за зміни до оновленого закону про Інститут національної пам'яті, таким чином скасувавши статтю, що передбачає кримінальну відповідальність за привласнення польському народу злочинів нацистів.

За зміни до закону проголосувалио 388 депутатів, проти — 25.

Як повідомляється, проект змін до закону було внесено прем'єром Польщі Матеушем Моравецьким. Він передбачає скасування двох статей оновленого у січні закону: статті, яка передбачає кримінальну відповідальність за привласнення польському народу злочинів Третього рейху і статті, які розповсюджують таку відповідальність навіть на іноземців.

Сейм Польщі вніс проект до порядку денного і після бурхливих дискусій затвердив у першому читанні, після цього депутати одразу перейшли до другого читання.

У віддалених статтях йдеться тільки про "публічне приписування польському народу відповідальності за злочини Третього рейху". Згадка про "злочини українських націоналістів" залишається, як і відповідальність за це.

Нагадаємо, відповідно до закону про Інститут національної пам'яті передбачається кримінальне покарання за публічні звинувачення Польщі у злочинах, скоєних під час Голокосту, а також у військових злочинах, злочинах проти людяності та у пособництві нацистській Німеччині.

Як писало QHA, 1 березня у Польщі набув чинності закон про Інститут національної пам'яті, який розширює повноваження у розслідуванні «злочинів, скоєних проти польського народу».

QHA повідомляло, що 25 лютого Міністерство юстиції Польщі спростувало інформацію ізраїльських ЗМІ, згідно з якими Польща нібито заморозила закон про Інститут національної пам'яті. Представник польського Мін'юсту Ян Кантака зазначив, що закон набуде чинності з початку березня. Конституційний суд Польщі розгляне оновлений закон про Інститут національної пам'яті не раніше, ніж за два місяці.

Нагадаємо, президент Польщі Анджей Дуда направив до Конституційного суду закон про Національну пам'ять.

QHA