ПРАГА (QHA) -

 

У центрі Праги вчора ввечері, 15 листопада, відбувся масовий мітинг з вимогою відставки Андрея Бабіша з поста прем'єр-міністра Чехії.

На мітингу прем'єра звинуватили у корупції, організації викрадення сина від першого шлюбу з Чехії до Криму, а також у співпраці зі службами державної безпеки соціалістичної Чехословаччини.

Учасники акції скандували: "Ганьба Бабішу!" і "Бабіша за ґрати!"

— Ми не можемо допустити, щоб Бабіш, який організував викрадення власного сина до Криму, сидів у кріслі прем'єра, — заявила мітингувальникам депутат чеського парламенту від Громадянської демократичної партії Мирослава Нємцова.

 

На акцію протесту вийшло декілька тисяч осіб.

Однак сьогодні, 16 листопада, Андрей Бабіш заявив, що добровільно свій пост не залишить.

— Я тільки хотів би сказати, що ніколи не піду у відставку. Ніколи. І нехай усі про це знають. Ніколи, — повідомив він журналістам, пише видання Novinky.

 

Чеські соціал-демократи, які входять до урядової коаліції з партією ANO Бабіша, заявили, що розглядають варіант зміни голови уряду. Вони обговорювали варіант добровільної відставки прем'єра, після чого його пост має посісти інший представник ANO.

У Чехії спалахнув корупційний скандал після інтерв'ю сина прем'єра Андрея Бабіша-молодшого одному з чеських видань. У ньому він розповів, що його у минулому році вивезли до Криму, щоб не дозволити свідчити проти батька у справі про можливі махінації з грошима Євросоюзу.

Зокрема, йдеться про нібито привласнення Андреєм Бабішем 50 млн євро, які ЄС виділив сільськогосподарському концерну "Гніздо лелеки". Це підприємство пов'язують з прем'єром. Однак сам він заперечує цю інформацію.

Бабіш також спростував слова сина про те, що його вивозили до Криму насильно, відзначаючи, що його син — психічно хворий.

 

Джерело: Европейская правда, ТАСС

QHA