КИЇВ (QHA) -

У Верховній Раді висловили обурення у зв'язку із призначенням послом України у Вірменії колишнього військового Петра Литвина.

Так, глава комітету Верховної Ради у закордонних справах Ганна Гопко фактично назвала Литвина боягузом, що втік з Іловайська.

— Сьогодні вранці ми побачили кадрове призначення. Одним з наших послів став Петро Литвин, який втік з Іловайська, — сказала вона.

За її словами, згідно з проектом нової редакції закону про дипломатичну службу, кандидати на посади послів мають проходити попередні консультації у профільному комітеті з тим, щоб відсіяти непрофесіоналів.

— Разом з тим ми бачимо, як президент призначає своїх, — обурилася вона.

Заступник голови фракції "Народний фронт", колишній учасник АТО Юрій Береза ​​також засудив рішення президента.

— Новий посол держави Україна у Вірменії — Петро Литвин. Петро Литвин, який кинув своїх солдатів у секторі "Д", на Сході України. (...) А сьогодні він представляє державу Україна послом у Вірменії, — заявив народний депутат.

Звертаючись до міністра закордонних справ України Павла Климкіна з трибуни парламенту, Ю. Береза ​​зазначив, що цим рішенням керівництво країни "перейшло межу".

— Не знаю, чим це закінчиться, але знаю, що послом в іншій державі така людина не має права бути, — заявив Береза.

Нагадаємо, Петро Литвин — колишній український воєначальник, генерал-лейтенант, брат народного депутата Володимира Литвина. У 2014 році він обіймав посаду командувача військами сектора «Д» у бойових діях на Сході України.

Як писало QHA, указом президента Петра Порошенка Петра Литвина призначили новим послом України у Вірменії.

QHA