КИЇВ (QHA) -

Сьогодні, 3 квітня, Верховна Рада України не включила до порядку денного законопроекти, які стосувалися скасування е-декларування для громадських діячів.

Як повідомляється, спікер парламенту Андрій Парубій тричі ставив на голосування про включення до порядку денного законопроектів №8120, №8121, №8209, №8209-1, однак нардепи не підтримали таку пропозицію.

Не проголосували за включення законопроектів до порядку денного фракції «Опозиційного блоку», «Радикальної партії», групи «Воля народу».

Тим часом, ще вранці парламентарії розглядали на першому читанні законопроект "Про протидію корупції", що стосується особливостей фінансового контролю окремих громадян.

Нагадаємо, законопроектом №8120 пропонується відкласти на рік подачу е-декларацій представниками антикорупційних громадських організацій. У законопроекті №8120-1 пропонується відкласти таке декларування для активістів тільки на наступні 3 місяці. Законопроектами №8209 і №8209-1 пропонується звільнити від подання декларацій антикорупційних громадських активістів. Окрім того, пропонується звільнити їх від юридичної відповідальності за неподання декларацій.

Раніше повідомлялося, що президент України Петро Порошенко заявив, що наполягає на скасуванні Верховною Радою обов'язкового електронного декларування для представників громадських організацій, які займаються антикорупційною діяльністю.

QHA