КИЇВ (QHA) -

У Верховній Раді вчора, 10 липня, зареєстровано законопроект № 8583 "Про звернення Верховної Ради України до Президента України, Міністра оборони України щодо Договору між Україною і Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря". Текст документу розміщений на сайті парламенту.

Законопроект зареєстрували депутати від фракції «Самопоміч».

У проекті закону наголошується, що Росія порушила договір, коли незаконно побудувала Керченський міст, який перешкоджає заходженням суден до портів Маріуполя і Бердянська.

— Користуючись своїм контролем над Керченською протокою, який виник через тимчасову окупацію, Російська Федерація самовільно збудувала міст через Керченську протоку з міста Керч до Таманського півострова Російської Федерації, який через свої технічні характеристики перешкоджає заходженням суден кораблів до порту міста Маріуполя і протиправно обмежує пропуск кораблів, які прямують до портів Маріуполя і Бердянська. Таким чином, встановивши повний контроль над Азовським морем за допомогою військових засобів і порушивши договір, — йдеться у пояснювальній записці.

Згідно з документом, президент України має повідомити депутатам про внутрішнє і зовнішнє становище України у зв'язку із будівництвом Керченського мосту.

— Проект постанови зобов'язує президента України подати до Верховної Ради України проект закону про денонсацію Угоди між Україною і Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки від 20 квітня 2004 року, а також звернутися з позачерговим посланням до Верховної Ради України про внутрішнє і зовнішнє становище України у зв'язку із спорудженням мосту через Керченську протоку і агресивними діями Російської Федерації в Азовському морі.

QHA повідомляло, що до Азовського моря через Керченський міст не зможуть зайти півтори сотні великих кораблів типу Panamax.

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін відкрив Керченський міст.

Відкриття Керченського мосту засудили НАТО, ЄС, Великобританія, Латвія, Канада і Польща.

QHA