МОСКВА (QHA) -

 

До Держдуми РФ надійшов президентський законопроект про внесення змін до статті 282 (розпалювання ненависті або ворожнечі, а також приниження людської гідності) Кримінального кодексу Росії, згідно якого оголошують вироки за репости у соціальних мережах.

Документ опублікований на сайті Держдуми.

Згідно з документом, кримінальна відповідальність "за репост" може настати лише у тому випадку, якщо людина повторно порушить закон протягом року.

За повторне порушення передбачено покарання у вигляді штрафу в розмірі від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, у розмірі заробітної плати або іншого доходу засудженого за період від 2 до 3 років, або примусових робіт на строк від 1 до 4 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років, або позбавлення волі на строк від 2 до 5 років.

 

QHA повідомляло, що «суд» в Криму засудив до 2 років умовно Сулеймана Кадирова і заборонив йому протягом двох років вести громадську діяльність, у тому числі, у соціальних мережах. Кадирова звинуватили в порушенні ч.2 ст.280.1 КК РФ — «Публічні заклики до вчинення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації».

За версією обвинувачення, Сулейман Кадиров у березні 2016 року зробив репост відеоролика Дем'яна Демьянченка, який представлявся кримським татарином з Сімферополя і заявляв про створення батальйону «Крим» для звільнення непідконтрольних Києву частин Донецької та Луганської областей України. За декілька місяців під репостом з'явився коментар Кадирова зі словами: «Підтримую, Крим був, є і буде Україною».

QHA