МОСКВА (QHA) -

 

Перегляд Україною договору щодо Азовського моря може потягнути за собою певні наслідки. Про це заявив директор другого департаменту країн СНД Міністерства закордонних справ (МЗС) РФ Андрій Руденко.

— Будь-який договір містить статті, які дозволяють одній з договірних сторін виходити з цього договору, тому, якщо вони пристануть на таке рішення, то це їхня справа. Але це, природно, потягне за собою певні наслідки для України і Росії.

Руденко підкреслив, що наразі Азовське море є внутрішніми водами України та Росії, і рух суден регулюється обома країнами.

— Там є стаття про те, що іноземні військові судна можуть проходити через протоку в Азовському морі винятково за згодою обох сторін. Якщо не буде згоди України або Росії, то ніякі іноземні судна туди не зможуть заходити.

 

Нагадаємо, раніше очільник МЗС України Павло Клімкін заявив, що Азовське море має стати територіальним морем, в якому необхідно юридично провести лінію державного кордону між Україною і Росією. Клімкін наголосив, що таким чином буде покладено край російським маніпуляціям про статус «внутрішніх вод» Азовського моря.

 

Джерело: РИА Новости

QHA