МОСКВА (QHA) -

 

Державна дума РФ в останньому, третьому читанні, ухвалила законопроект про пенсійну реформу.

«За» проголосували 332 депутати, «проти» — 83. У цілому законопроект підтримала тільки партія «Єдина Росія», а партії «Справедлива Росія», ЛДПР і КПРФ розкритикували документ.

У законопроекті йдеться, що стаж роботи, який дає право виходу на пенсію, для чоловіків становить 42 роки, а для жінки — 37 років. При цьому, для осіб передпенсійного віку передбачено збільшення допомоги з безробіття.

Багатодітні мами зможуть виходити на пенсію у 50–57 років. У тому числі, у пенсіонерів зберігаються податкові пільги на землю і нерухомість.

Законопроект тепер передадуть до Ради Федерації, який розгляне документ 3 жовтня. Якщо його схвалять, то законопроект має підписати президент Росії.

 

QHA повідомляло, що 26 вересня Держдума проголосувала за поправку президента РФ з пенсійної реформи про зниження пенсійного віку для жінок до 60 років. 385 депутатів підтримали поправку. При цьому, Держдума відхилила поправку про зміну пенсійної системи, яку запропонував депутат від ЛДПР Сергій Іванов, і відмовилася перенести пенсійну реформу на 20 років.

Нагадаємо, в РФ зареєстрували законопроект, який передбачає підвищення пенсійного віку до 65 років для чоловіків і до 63 років для жінок.

Заступник прем'єр-міністра РФ Тетяна Голікова заявила, що пом'якшення пенсійної реформи в Росії, а саме підвищення пенсійного віку для жінок до 60-ти років замість 63-х, стане країні більш, ніж у 3 трильйони рублів.

 

Джерело: Ведомости

QHA