РОСТОВ-НА-ДОНУ (QHA) -

Первомайський районний суд Ростова-на-Дону засудив до 2 років і 3 місяців позбавлення волі з відбуванням у виправній колонії загального режиму українця Романа Терновського, визнавши його причетним до діяльності організації «Правий сектор».

За версією слідства, Терновський у 2015 – 2016 рр. в Україні нібито «займався організацією виробництва і поширення атрибутики з символікою "Правого сектора", а також здійснював пропаганду діяльності організації в Інтернеті, у тому числі серед осіб, які постійно проживають на території Російської Федерації».

Українцю також інкримінують участь в публічних акціях, «спрямованих проти інтересів Російської Федерації», у тому числі — в блокаді російських вантажівок 15 лютого 2016 року в районі пункту пропуску «Гоптівка» на кордоні з РФ. У РФ вважають, що мета блокування вантажівок — «спричинення майнового і репутаційного збитку Російській Федерації у її зовнішньоекономічних зв'язках».

Терновський, за версією слідства, також був учасником акції під російським консульством у Харкові 12 червня 2016 року. Слідчі РФ стверджують, що вона була спрямована на «перешкоджання і зрив проведення заходів на честь Дня Росії».

Як писало QHA, прес-секретар "Правого сектора" Артем Скоропадський заявив, що Терновський не є учасником організації, а був усього лише прихильником «Правого сектора».

Відзначимо, українця затримали у жовтні 2017 року за місцем проживання у Ростові-на-Дону. У нього виявили предмети одягу та інші речі з символікою «Правого сектора».

Джерело: Громадське

QHA