МОСКВА (QHA) -

Сьогодні, 22 травня, депутати Держдуми Росії ухвалили закон про санкції проти США і низки інших "недружніх держав".

Згідно з новим законом, президент РФ Володимир Путін отримав право накласти заборону або призупинити міжнародне співробітництво з "недружніми іноземними державами", а також з організаціями, які "прямо або побічно" знаходяться під юрисдикцією "недружніх іноземних держав".

Так, глава держави може накласти заборону або обмеження на ввезення і, відповідно, на вивезення продукції або сировини організаціями, які знаходяться під прямою або непрямою юрисдикцією іноземних держав. Також Путін має право ввести заборону або обмеження для організацій, які знаходяться під прямою або непрямою юрисдикцією недружніх іноземних держав, на участь в держзамовленні та приватизації.

Останнім пунктом у переліку контрсанкційних заходів стоїть вказівка про те, що президент РФ має право вживати "інші заходи" впливу.

Заходи впливу не поширюються на життєво необхідні товари, аналоги яких не виробляються у РФ, а також на товари, що ввозяться громадянами для особистого користування.

До третього читання законопроекту був істотно розширений список компаній, до яких у разі рішення президента РФ з ініціативи уряду можуть бути застосовані заходи впливу. У першопочатковій версії законопроекту санкції можна було накладати на російські компанії з іноземною часткою участі в капіталі розміром більше ніж 25%. Відповідно до затвердженого закону, під контрсанкції може підпасти російська компанія з будь-якою часткою іноземного капіталу. Закон набуває чинності з дня офіційного опублікування.

Раніше віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко заявила, що зупинити агресивну політику РФ можна тільки через посилення санкцій.

Політик також закликала зміцнити українську армію для протидії агресору.

QHA