МОСКВА (QHA) -

 

Держдума Росії сьогодні, 25 жовтня, ухвалила у першому читанні законопроект про спрощене отримання іноземцями російського громадянства. Про це повідомляється на сайті Думи.

Автори законопроекту хочуть дозволити Президенту РФ визначати категорії іноземців, які мають право отримати російське громадянство у спрощеному порядку.

— Важливо, що рішення про спрощений порядок отримання російського громадянства ухвалюватиме особисто голова держави, керуючись гуманітарними цілями і принципами гуманізму, — зазначив голова Держдуми В'ячеслав Володін.

При цьому Володін заявив, що українці нібито виявилися «заручниками політичного авантюризму влади Києва», тому Росія зможе вжити додаткових заходів для їхньої підтримки.

У прес-службі Держдуми підкреслили, що якщо іноземці вже отримали посвідку на проживання в Росії або дозвіл на тимчасове проживання в країні, то вони також мають право подати заяву на громадянство у спрощеному порядку.

 

Нагадаємо, аналітик Кримської правозахисної групи Олександр Сєдов заявив, що окупаційна влада Росії депортує жителів анексованого Криму, які відмовилися прийняти російське громадянство. Підконтрольні Кремлю «суди» оголосили як мінімум 180 рішень про депортацію українців.

Раніше заступник керівника Федеральної міграційної служби РФ Анатолій Фоменко повідомив, що після анексії Криму жителям півострова видали понад 2 мільйони російських паспортів.

QHA