МОСКВА (QHA) -

 

Державна дума Росії сьогодні, 26 вересня, проголосувала за поправку президента РФ щодо пенсійної реформи у частині зниження пенсійного віку для жінок до 60 років.

За документ проголосувало 385 депутатів.

Держдума також відхилила поправку про зміну пенсійної системи, яку запропонував депутат від ЛДПР Сергій Іванов, і відмовилася відтермінувати пенсійну реформу на 20 років.

Іванов пропонував відкласти реформу, щоб ті, хто виходитиме на пенсію через 20 років знали, що на них чекає підвищення пенсійного віку і могли сформувати собі пенсійні накопичення. Він також відзначав, що не потрібно підвищувати пенсійних вік тих, у кого троє дітей.

 

Нагадаємо, в РФ зареєстрували законопроект, який передбачає підвищення пенсійного віку до 65 років для чоловіків і до 63 років для жінок. Раніше заступник прем'єр-міністра РФ Тетяна Голікова заявила, що пом'якшення пенсійної реформи в Росії, а саме підвищення пенсійного віку для жінок до 60 років замість 63-х, стане країні більш, ніж у 3 трильйони рублів.

Міністр фінансів РФ Антон Силуанов зазначив, що зміна пенсійної реформи коштуватиме бюджету країни 500 мільярдів рублів за шість років.

Відзначимо, 29 серпня, президент Росії Володимир Путін запропонував пом'якшити пенсійну реформу після того, як в РФ і територією окупованого Криму прокотилися масові протести. При цьому, саме партія «Єдина Росія» виступала за те, щоб підвищити пенсійний вік до 65 років для чоловіків і до 64 — для жінок.

 

Джерело: Интерфакс

QHA