МОСКВА (QHA) -

Міністр оборони Росії Сергій Шойгу за дорученням президента Володимира Путіна оголосив про раптову перевірку боєздатності ЗС Росії в Південному, Західному, Центральному військових округах, на Північному флоті, а також у головних командуваннях Повітряно-космічних сил і ВДВ.

— Відповідно до рішення Верховного головнокомандувача Збройними силами Російської Федерації розпочато чергову раптову перевірку. У зв'язку з цим війська Південного, частина сил і засобів Західного і Центрального військових округів, Північного флоту, Головного командування Повітряно-космічних сил, командування Повітряно-десантних військ з 7 години приводяться в бойову готовність «повна», — сказано в повідомленні російського Міністерства оборони.

За словами Шойгу, під час раптової перевірки боєготовності буде відпрацьований повний цикл підготовки Збройних сил до захисту інтересів РФ при наростанні загроз безпеки.

Як повідомляється, під час перегрупувань планується оцінити готовність Південного військового округу розгорнути в стислі терміни самодостатні угрупування військ (сил) для локалізації кризових ситуацій.

Міноборони перевірить можливості Західного і Центрального військових округів з нарощування зусиль на Південно-Західному стратегічному напрямку.

Шойгу також поставив завдання здійснити повний цикл безпосередньої підготовки Збройних сил «до захисту інтересів Російської Федерації при наростанні загроз її безпеки».

Паралельно, за словами Шойгу, у Південному військовому окрузі йде активна підготовка до стратегічних навчань «Кавказ-2016».

Практично всі основні сили Чорноморського флоту будуть задіяні в стратегічних навчаннях «Кавказ- 2016». До вчення готуються ракетні та протичовнові кораблі, тральщики, великі десантні кораблі, судна допоміжного флоту.

ФОТО: ТАСС

QHA