МОСКВА (QHA) -

Президент РФ Володимир Путін підписав так званий контрсанкційний закон "Про заходи впливу на недружні дії США та інших іноземних держав".

Документ дозволяє вводити контрсанкції у відповідь на "недружні кроки США та інших країн". Заходи будуть здійснюватися у відношенні держав, організацій, що перебувають під їхньою юрисдикцією, а також посадових осіб і громадян.

Законопроект дозволяє вводити й інші обмеження — "відповідно до рішення президента, щоб мати можливість оперативно реагувати на мінливу обстановку".

Раніше міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас заявив, що антиросійські санкції будуть скасовані, як тільки Росія виконає свої міжнародні зобов'язання.

На думку дипломата, є домовленості, які передбачають, що санкції будуть скасовані тільки тоді, коли РФ припинить агресію проти України.

Тим часом, США готуються ввести санкції проти компаній, які беруть участь в будівництві газопроводу «Північний потік – 2». Окрім цього, Сполучені Штати розглядають інші способи, щоб заблокувати будівництво газопроводу.

QHA