ВАШИНГТОН (QHA) -

У Сенаті США представили проект резолюції, в якій сказано, що країна засуджує незаконні спроби Росії окупувати Крим. Про це повідомили на сторінці посольства України в США у Facebook.

— Двопартійна група сенаторів на чолі з співголовою Комітету закордонних відносин Сенату США Робертом Менендезом і співголовою Сенатського українського корпусу Робертом Портманом внесли на розгляд Сенату проект резолюції, яка засуджує незаконні спроби Російської Федерації окупувати український Крим, — йдеться у повідомленні.

У документі зазначили, що Крим є частиною території України і політика США «має полягати у протидії спробам змінити статус, демографічну карту або політичну природу Криму».

— Резолюція також засуджує факти порушення прав людини в Криму і підкреслює правову відповідальність РФ за такі злочини протягом часу, коли триває незаконна окупація півострова.

Сенатори закликали уряд США продовжувати застосовувати заходи у частині санкцій проти РФ відповідно до «Закону про протидію супротивникам Америки через санкції».

— Також сенатори вітають подальші зусилля американської сторони щодо заохочення ЄС до введення додаткових санкцій, пов'язаних з Кримом.

У посольстві України в США додали, що зовнішня політика США полягає у тому, щоб ніколи не визнавати незаконну анексію Криму Росією.

QHA повідомляло, що у США заявили, що не скасують санкції проти Росії за окупацію Криму до тих пір, поки півострів не повернуть до складу України. Прес-секретар Білого дому Сара Сандерс заявила, що США не визнають анексію Криму.

QHA