ВАШИНГТОН (QHA) -

Комітет Сенату США з міжнародних відносин схвалив двопартійну резолюцію, яка засуджує незаконну анексію Криму Росією. Резолюцію опублікували на сайті комітету.

У документі йдеться, що Крим є частиною України і США мають відкидати будь-які спроби змінити цей статус, демографічний склад і політичну природу Криму.

У комітеті закликали уряд США «оголосити державною політикою довічне невизнання нелегальної анексії Криму Російською Федерацією подібно до того, як у 1940 році у Декларації Веллеса США відмовилися визнавати анексію Балтійських країн СРСР».

Документ також вітає санкції США у відношенні РФ щодо Криму і закликає американський уряд заохочувати ЄС до нових санкцій.

Резолюція закликає США разом з ЄС, НАТО і міжнародним співтовариством зробити пріоритетними зусилля щодо недопущення подальшої консолідації окупаційної влади в Криму.

Нагадаємо, державний секретар США Майк Помпео у заяві під назвою «Кримська декларація» підкреслив, що Сполучені Штати Америки підтримуватимуть політику невизнання анексії Криму Росією до відновлення територіальної цілісності України. Держсекретар США закликав Росію «припинити окупацію».

QHA повідомляло, що Європейський Союз підтримує позицію США щодо невизнання анексії Криму.

Великобританія, Німеччина, Польща також підтримали декларацію Помпео.

QHA