СІМФЕРОПОЛЬ / АК'СМЕДЖИТ (QHA) -

17:13 Суд завершено. Наступне засідання призначене на завтра.

16:40 Скаргу захисту з приводу приміщення Ільмі Умерова в психіатричну клініку розглянуть 13 вересня.

15:36 — Допит Матвєєва завершено. Третій потерпілий Черевко Дмитро, представник казачества.

14:04 — Адвокат Микола Полозов повідомляє, що суд у справі Ахтема Чийгоза поновився. Зараз допитують наступного потерпілого Матвєєва Матвія Матвійовича. Він служить у «ополченні», на суд прийшов у камуфляжній формі. Зв'язок в суді переривається, Ахтем Чийгоз заявляє клопотання про забезпечення якості зв'язку.

12:12 Допит Синецького завершено. Суд оголосив перерву до 14:00.

11:43 Синецький заявляє, що якщо люди виходять з бандерівськими прапорами, вони не слов'яни і не православні.

11:35 Перерва закінчена. Синицький заявляє, що заворушення організовував «Правий сектор», а двері Верховної Ради виламали учасники проросійського мітингу.

11:06 — На прохання Ахтема Чийгоза допит Синецького перерваний. Оголошено перерву на 10 хвилин.

На засідання, за словами адвоката Чийгоза Миколи Полозова, привели чотирьох потерпілих.

— Судді знову відмовили у задоволенні клопотання про доправлення Чийгоза до зали суду. Було заслухано першого потерпілого Синецького Сергія Геннадійовича, який раніше був співробітником УБОЗ "Сокіл" МВС України. Синецький сьогодні обіймає посаду заступника начальника Центру із забезпечення охорони вищих посадових осіб Республіки Крим і є штатним співробітником МВС Росії. Також стало відомо, що один з друзів Синецького був 26.02.14 у Сімферополі, потім поїхав до Донбасу і воював на боці бойовиків, де загинув,  повідомив адвокат на своїй сторінці у соціальній мережі Twitter.

Сьогодні, 1 вересня, у Сімферополі проходить засідання суду (9-й судовий день) у справі заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, якого звинувачують в організації несанкціонованого мітингу під будівлею Верховної Ради АР Крим 26 лютого 2014 року.

Читайте на сайті QHA: Потерпілий у справі Чийгоза 26 лютого бачив «прапори АТО»

Як повідомляло раніше QHA, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз не буде присутній на судових засіданнях, де розглядається його справа. Російська влада вперше застосувала дискримінаційну норму про дистанційну участь підсудного в судовому процесі першої інстанції.

За словами адвоката Миколи Полозова, таким чином влада хоче протестувати використання даної нової норми закону. Наприклад можливість відключати трансляцію, якщо обвинувачений почне виголошувати промови, які не подобаються суддям (раніше під час процесу у Чийгоза був ряд яскравих виступів).

Нагадаємо, «влада» Криму вирішила окремо розглядати справу заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, виділивши його з так званої «справи 26 лютого».

Чийгоз утримується під арештом у СІЗО Сімферополя з кінця січня 2015 року, йому інкримінують частину 1 статті 212 Кримінального кодексу Російської Федерації («організація масових заворушень»), яка передбачає позбавлення волі терміном до 10 років.

За звинуваченням у масових заворушеннях під час мітингу 26 лютого 2014 року біля стін Верховної Ради Криму було заарештовано шестеро кримських татар. Троє з них, Ахтем Чийгоз, Мустафа Дегерменджі та Алі Асанов, перебувають під вартою в СІЗО-1 Сімферополя, інші — Ескендер Кантемиров, Арсен Юнусов та Ескендер Емірвалієв очікують вироку вдома, будучи взятими на поруки.

ФОТО: QHA

QHA