КИЇВ (QHA) -

Терористи "ДНР" у місті Сніжному Донецької області в період з 20 серпня — 30 жовтня 2014 року морили українських військових голодом. Про це йдеться у спільному звіті "Кажуть катівні" правозахисної організації Truth Hounds і Української Гельсінської спілки з прав людини, передає кореспондент QHA.

— Всі ув'язнені свідчать про брак їжі, яку, як правило, роздавали 2 рази на день. Це був шматочок хліба або невелика кількість каші. Усі постраждалі свідчать про значну втрату ваги, — заявив 15 травня на презентації звіту документатор військових злочинів Truth Hounds Роман Авраменко.

Дослідження проводилося методом інтерв'ювання свідків і потерпілих, які перебували в полоні у терористів. Усього за вказаний період у Сніжному побувало від 70 до 204 полонених.

Разом з тим, за даними правозахисників, терористи відправляли українських виснажених голодом полонених на важкі роботи. Зокрема, їх відправляли розбирати знищені будівлі, робити ремонт, копати могили, викопувати трупи і влаштовувати перепоховання, розвантажувати снаряди, а також розміновувати мінні поля.

Нагадаємо, що 27 грудня на Донбасі відбувся перший за два роки і наймасштабніший обмін полоненими. На підконтрольну територію повернулося 73 заручника. З них 16 українців перебували в полоні у бойовиків терористичного угрупування «ЛНР», 57 — в заручниках на окупованій території Донецької області.

QHA