СОФІЯ (QHA) -

У столиці Болгарії Софії розпочався перший за останні 15 років саміт ЄС — Західні Балкани. Про це повідомляє прес-служба Ради ЄС.

У Раді заявляють, що саміт має дати новий поштовх відносинам між ЄС і Західними Балканами. Євросоюз прагне підтвердити свої зобов'язання у відношенні до партнерів з цього регіону і підтвердити його приналежність до європейської сім'ї.

У саміті беруть участь президент Європейської Ради Дональд Туск, президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер, президент Європарламенту Антоніо Таяні, представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні та комісар з питань європейської політики сусідства і розширення Йоханнес Хан.

Також в роботі форуму беруть участь лідери 6 країн-партнерів із Західних Балкан — Албанії, Боснії і Герцеговини, Сербії, Чорногорії, Македонії та Косово, лідери країн ЄС, а також представники Європейського банку реконструкції та розвитку, Світового банку, Європейського інвестиційного банку і Ради регіональної співпраці.

Прем'єр Іспанії Маріано Рахой залишив Софію напередодні саміту, оскільки Мадрид не визнає незалежність Косово. Не буде представників іспанської делегації і на символічній спільній фотографії учасників саміту.

Нагадаємо, 15 травня представник ЄС заявив, що побудувавши Кримський міст, Росія ще раз порушила суверенітет і територіальну цілісність України.

QHA