СТЕНФОРД (QHA) -

Лідер кримських татар, уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу, народний депутат Мустафа Джемілєв, який перебуває з візитом у США, зустрівся з екс-послом США в РФ Майклом Макфолом.

Про це Джемілєв повідомив на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, Макфол, який обіймав посаду посла США в РФ з 2011 — 2014 рр., добре знайомий з Росією і політикою, яка нею проводиться.

— Напередодні мав можливість познайомитися і поспілкуватися з Майклом Макфолом — професором, директором Стенфордського інституту міжнародних досліджень Freeman Spogli Institue (FSI), який з 2011 — 2014 рр. обіймав посаду посла США в Російській Федерації та на власному досвіді знайомий з цією країною, — написав Джемілєв.

Не менш цікава зустріч, зізнався Джемілєв, відбулася з відомим американським філософом і публіцистом, професором Стенфордського університету Френсісом Фукуямою.

— Цікава відбулася розмова, адже Україна вже багато часу перебуває у полі зору цього політолога, — зазначив народний депутат.

Мустафа Джемілєв повідомив також, що сьогодні ввечері планує виступити з лекцією у Стенфордському університеті.

Раніше QHA повідомляло, що 24 травня Джемілєв у Вашингтоні був нагороджений медаллю "За служіння демократії" Національного фонду демократії (NED), заснованого Конгресом США.

Як заявив на церемонії нагородження голова департаменту з питань Східної Європи Держдепу США Йорган Ендрюс, ця нагорода — визнання духовної сили Мустафи Джемілєва, його відданості демократії, наполегливого ​​захисту людської гідності та національної єдності кримських татар.

Раніше QHA повідомляло, що Мустафа Джемілєв зустрівся у Вашингтоні з представниками Адміністрації США, конгресменами, сенаторами та експертами.

Головними темами зустрічей стали відновлення територіальної цілісності України, боротьба з порушенням прав і свобод людини в тимчасово окупованому Росією Криму, а також підтримка кримськотатарського народу і українських активістів на півострові, зокрема в контексті звільнення політичних в'язнів, яких окупанти утримують в Криму і на території РФ.

QHA