ТАШКЕНТ (QHA) -

У Ташкенті відбулася серія пікетів біля резиденції президента Узбекистану, біля будівлі Верховного суду і Генпрокуратури, повідомила у своєму Facebook журналістка Малохат Ешонкулова.

За її словами, під час акцій затримали місцевого правозахисника Агзама Тургунова.

Журналістка зазначила, що люди протестували проти свавілля чиновників, суддів і силовиків.

— Активісти висунули вимогу звільнити арештованого фармацевта Рахіму Очілову і засудженого бізнесмена Джахонгира Умарова. Пікетувальники вимагали зустрічі з президентом Шавкатом Мірзієвим. Однак співробітники міліції сказали, що глава держави зайнятий, і запропонували натомість організувати зустріч з генпрокурором. Потім співробітники спецслужб провели перепис учасників протесту і записали їхні вимоги. Після цього учасників акції автобусами доставили в приймальню апарату президента, де з ними поговорили радники і юристи.

Наступного дня, 29 серпня, відбувся ще один пікет під будівлею Верховного суду. Однак там співробітники спецслужб поводили себе більш агресивно, учасникам акції погрожували арештами і фізичною розправою.

— Затримали відомого правозахисника Агзама Тургунова. Пізніше стало відомо, що на нього наклали адміністративний штраф за порушення громадського порядку.

Раніше повідомлялося, що кримськотатарського активіста Недіма Халілова окупанти посадили в літак і відправляють в Узбекистан.

Недіма Халілова депортували з Криму за рішенням кримського «суду». Кримський татарин Недім Халілов приїхав до Криму в 1986 році, але не отримав українське громадянство, мотивуючи це тим, що в Конституції України немає норми, яка регулює статус кримських татар як корінного народу півострова, що має право на повернення з місць депортації.

QHA