СТАМБУЛ (QHA) -

Затримані виступали проти підсумків конституційного референдуму в Туреччині, повідомляє видання Yeni Safak.

Як заявили у поліції, вони збирали своїх прихильників на акції протесту за допомогою соціальних мереж. Їхні акції, на думку правоохоронних органів, мали «провокувати ненависть» і могли призвести до виникнення вуличних заворушень.

— Затримані це здебільшого ті, хто брав участь у протестах після референдуму і висловлювався проти результатів референдуму в соціальних мережах, повідомив Деніз Демірдоген, адвокат одного із затриманих, Месута Гекгеля.

Також був затриманий відомий політичний активіст Абдуррахман Аталай, що у вівторок подав апеляцію на референдум. Його племінник, Кан Аталай, повідомив по телефону, що поліція висунула його дядькові звинувачення у «розпалюванні ненависті серед людей, стверджуючи, що результати референдуму сумнівні».

Нагадаємо, 16 квітня у Туреччині відбувся сьомий в історії країни референдум, на якому громадяни голосували за або проти внесення 18 поправок до конституції. Згідно з неофіційними даними Вищої виборчої ради Туреччини, за конституційні реформи проголосувало 51,41%, проти — 48,59% виборців.

QHA