ІЗМІР (QHA) -

 

Турецький суд сьогодні, 12 жовтня, звільнив американського пастора Ендрю Брансона. Таке рішення ухвалили на судовому засіданні у справі американця в турецькому Ізмірі.

Сьогоднішнє засідання суду — четверте у справі Брансона.

Суд також скасував заборону на виїзд пастора з Туреччини. Під час засідання прокурор вимагав для Брансона 10 років позбавлення волі.

Президент США Дональд Трамп назвав звільнення пастора "складною роботою".

На судовому засіданні був присутній посол США в Туреччині Джеффрі Ховеньєр.

Американські й турецькі ЗМІ повідомили, що Вашингтон і Анкара нібито досягли таємної угоди про звільнення пастора ще до початку судових слухань у його справі. Деталей цієї угоди преса не знала, проте домовленості нібито припускали ослаблення економічного тиску США на Туреччину.

 

Нагадаємо, 2 серпня влада США запровадила санкції проти двох міністрів уряду Туреччини через їхню причетність до арешту і затримання американського пастора Ендрю Брансона.

Пастора заарештували в Туреччині у жовтні 2016 року. Його звинуватили у шпигунстві й пособництві опальному проповіднику Фетхуллаху Ґюлену (Анкара називає його організатором невдалої спроби держперевороту 2016 року) і терористам PKK. Незабаром Брансона перевели під домашній арешт.

Тоді суд турецького Ізміру взяв до уваги клопотання адвоката пастора про його стан здоров'я. Пастору загрожувало до 35 років в'язниці.

Вашингтон вимагав від влади Туреччини звільнити Брансона.

У свою чергу, Анкара пов'язувала його звільнення з вимогою екстрадувати проповідника Фетхуллаха Ґюлена, який проживає у США з кінця 90-х рр. ХХ століття, проте американська влада не видає його Туреччині.

 

Джерело: NTV

QHA