ВІДЕНЬ (QHA) -

Чинний голова ОБСЄ і міністр закордонних справ Австрії Себастьян Курц на зустрічі глав МЗС держав-членів Організації з безпеки і співпраці в Європі заявив, що моніторингова місія організації використовує останні технології уздовж контактної лінії на Донбасі.

За його словами, з метою запобігання насильству та тероризму в цьому регіоні, Відень планує витратити 250 тис. євро.

Разом з тим, міністр закордонних справ України Павло Клімкін, який брав участь у засіданні, зазначив, що для запобігання російської агресії світова спільнота повинна сфокусувати свою увагу на трьох основних факторах:

— Більш ефективно протистояти тероризму і кібератакам, підтримуваним Росією.

— Більш активно допомагати в протистоянні російській пропаганді та дезінформації. Міністр зазначив, що громадяни країн ОБСЄ повинні зрозуміти, що Росія — це держава, де брехня зведена в ранг державного політики.

— Країни ОБСЄ повинні заохочувати захист прав людини і фундаментальні свободи, надаючи підтримку відповідним інституціям ОБСЄ.

— Ці завдання є ключовими для безпеки і стабільності наших суспільств, — сказав глава МЗС України.

Клімкін також побажав успіхів майбутньому голові ОБСЄ — міністру закордонних справ Італії Анджеліно Альфано.

Як писало QHA, у роботі 24-го засідання Ради міністрів ОБСЄ брали участь заступники голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров та Ахтем Чийгоз.

Нагадаємо, 7-8 грудня у Відні проходить 24-а сесія Ради міністрів закордонних справ країн-учасників і спостерігачів ОБСЄ. У 2017 році Австрія головує в ОБСЄ, чинним головою організації є федеральний міністр європейських, інтеграційних і закордонних справ Австрії Себастьян Курц. Міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд, яка бере участь у роботі засідання, раніше заявила, що зосередить свою увагу на Україні та незаконній анексії Криму Росією.

QHA повідомляло, що німецький уряд засуджує анексію українського Криму і порушення на півострові прав людини, про що постійно вказує російській стороні. У Міністерстві закордонних справ ФРН заявили, що «категорично виступають за відновлення верховенства права та захисту прав людини в Криму».

Джерело: ОБСЄ, МЗС України

QHA